Σάββατο 10 Απριλίου 2010

Ξανά τετράδα η Σεβίλλη!

Οι κακές εμφανίσεις από την αρχή του έτους φαίνεται πως ανήκουν στο παρελθόν για την Σεβίλλη, η οποία πήρε το ντέρμπι της Ανδαλουσίας κερδίζοντας στην Μάλαγα με 2-1!Η Σεβίλλη είχε χάσει σημαντικό έδαφος καθώς από την αρχή του 2010 δεν θύμιζε σε τίποτα την ομάδα του πρώτου μισού της σεζόν, όμως τώρα τελευταία αρχίζει να ανεβάζει ξανά στροφές! Η ομάδα του Αλβάρεθ πέτυχε την δεύτερη σερί νίκη της κερδίζοντας στην Μάλαγα με 2-1 και ξαναβρέθηκε στην πρώτη τετράδα.

Οι γηπεδούχοι είχαν βρεθεί μπροστά στο σκορ μόλις στο 17' με γκολ του Καϊσάδο, όμως στο δεύτερο ημίχρονο έγινε η απόλυτη ανατροπή. Στο 66', ο Κάλα που αγωνίζεται κυρίως με την δεύτερη ομάδα και επιστρατεύτηκε λόγω των πολλών απουσιών, έφερε το παιχνίδι στα ίσια ενώ πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Λόλα χάρισε το σημαντικό τρίποντο στην Σεβίλλη.