Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2012

Ισο-παλι-α ρε Μπορντό;

Τι να την κάνει την «τεσσάρα» στην Ευρώπη η Μπορντό, εάν δεν μπορεί να… πάρει νίκη στη Ligue 1.

Την τέταρτη σερί ισοπαλία στο πρωτάθλημα μετρούν οι Γιρονδίνοι μετά και το 2-2 κόντρα στην Αζαξιό για την 6η αγωνιστική.

Για 91’ λεπτά κρατούσαν το «τρίποντο» οι παίκτες του Φρανσίς Ζιλό, ωστόσο δεν υπολόγισαν τον Μπελγκαζουανί, ο οποίος «πάγωσε» σε εκείνο το σημείο το «Σαμπάν Ντελμά».

Δύσκολα τα βρήκε η Μπορντό κόντρα στην Αζαξιό, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει χωρίς τέρματα. Στο 54’ οι Γιρονδίνοι άνοιξαν το σκορ με τον Ενρίκε, αλλά ο πρώην παίκτης του Άρη, Ρικάρντο Φατί, έφερε το ματς στα ίσα, 10 λεπτά αργότερα. Παρ’ όλα αυτά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν πάρουν ξανά το προβάδισμα με τον Γκουφράν (78’), ωστόσο ο Μπελγκαζουανί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 2-2 και έδωσε ένα βαθμό στην Αζαξιό.