Κυριακή 3 Αυγούστου 2014

Brasileiro: Στο νοσοκομείο ο Περέιρα!! (videos)

Λιποθύμησε ο Αλβάρο Περέιρα στο 1-1 της Σάο Πάολο με την Κρισιούμα, αλλά επέστρεψε στο γήπεδο και ολοκλήρωσε το ματς.
Ο 28χρονος Ουρουγουανός αμυντικός, ο οποίος αγωνίζεται στο βραζιλιάνικο πρωτάθλημα ως δανεικός από την Ίντερ, δεν δέχθηκε να γίνει αλλαγή, αν και χτύπησε στο κεφάλι και απώλεσε τις αισθήσεις του, όπως συνέβη στο Μουντιάλ της Βραζιλίας, αλλά με το πέρας της αναμέτρησης διακομίστηκε σε κοντινό νοσοκομείο για ιατρικά τεστ. Στο ίδιο το παιχνίδι, η Σάο Πάολο προηγήθηκε στο 74ο λεπτό με γκολ του Άλαν Κάρντετς, αλλά ισοφαρίστηκε στο 80ό από τον 26χρονο Ροντρίγκο Σόουζα.
Σε άλλο σημερινό ματς του Brasileiro, η πρωτοπόρος Κρουζέιρο άξιζε τη νίκη στην έδρα της Μποταφόγκο, αλλά αρκέστηκε σε 1-1, αφού το γκολ του Εντίλσον στο 25ο λεπτό για τους γηπεδούχους ισοφαρίστηκε στο 60ό από τον 26χρονο Λέο. Τέλος, η Γκρέμιο μπήκε μπροστά στο 12ο με γκολ του Ερνάν Μπάρκος, αλλά στο 59ο και στο 77ο σκόραρε ο 23χρονος Κάιο διαμορφώνοντας το 2-1 υπέρ της Βιτόρια.
7
-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr