Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014

«Πράσινες» φωνές… και συμβιβασμός!

Μια ισοπαλία που την αφήνει ακόμη πιο πίσω στην «μάχη» του τίτλου ήταν το... καλύτερο που κατάφερε να πάρει η Ομόνοια στον αγώνα με την Σαλαμίνα. «Πράσινες» φωνές για την αποβολή του Στεπάνοφ.

«Πράσινες» φωνές… και συμβιβασμός
Ισόπαλες έμειναν Ομόνοια και Νέα Σαλαμίνα σε ένα παιχνίδι στο οποίο και οι δύο ομάδες ήθελαν τους τρεις βαθμούς για να πλησιάσουν την κορυφή.

Όλα πήγαιναν όπως ήθελαν για το «τριφύλλι», καθώς προηγήθηκε από νωρίς με τον Ποτέ (8’).

Τα πράγματα… στράβωσαν λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό ο Στεπάνοφ έκανε χέρι λίγο έξω από την περιοχή και ο διαιτητής του αγώνα, Λοΐζος Παναγιώτου τον απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι πράσινοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα, όχι τόσο για το χέρι, που ορθά δόθηκε η παράβαση, αλλά για το χρώμα της κάρτας, καθώς η κόκκινη ήταν πολύ αυστηρή.

Το… κερασάκι στην τούρτα ήταν το γκολ που πέτυχε η Νέα Σαλαμίνα με τον Λεόν, για να διαμορφωθεί έτσι το τελικό 1-1.

Στη συνέχεια του αγώνα το «τριφύλλι» προσπάθησε να διατηρήσει τουλάχιστον αυτό το αποτέλεσμα.

Με τη σημερινή ισοπαλία, οι δύο ομάδες έφτασαν τους τέσσερις βαθμούς στο πρωτάθλημα, με την Ομόνοια όμως να έχει και παιχνίδι λιγότερο.