Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014

Επιστρέφει με νίκη ο Παναθηναϊκός!!

Με νίκη, τη μοναδική σε τρεις αναμετρήσεις, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Παναθηναϊκός στο τουρνουά του Μιλούζ, επικρατώντας με σκορ 85-75 της Μπάγερν Μονάχου.

Επιστρέφει με νίκη ο Παναθηναϊκός!
Παρά τις πολλές απουσίες, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 85-75 της Μπάγερν Μονάχου και να ολοκληρώσει με νίκη τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά του Μιλούζ της Γαλλίας. Οι «πράσινοι» για άλλο ένα ματς στερήθηκαν τις υπηρεσίες των Σλότερ, Νέλσον, Χαραλαμπόπουλου και Λούντζη.

Κορυφαίος ήταν ο Νίκος Παππάς με 21 πόντους, ενώ πολύ καλός και ο Εστεμπάν Μπατίστα με 19 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, το ματς ήταν ισορροπημένο, με τον Παναθηναϊκό να διατηρεί μέχρι το τέλος το μικρό του προβάδισμα (21-20). Όμως, με πρωταγωνιστή των Εστεμπάν Μπατίστα, η ομάδα του Ντούσκο Ιβάνοβιτς τα πήγαινε πολύ καλύτερα στη δεύτερη περίοδο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με στο +8 (44-36).

Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι «πράσινοι» και στο δεύτερο μέρος, με τη διαφορά να φτάνει και σε διψήφιο αριθμό πόντων (70-60). Ούτε στην τέταρτη περίοδο άλλαξε κάτι, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει την πρώτη του νίκη στο τουρνουά του Μιλούζ –μετά τις ήττες από Ερυθρό Αστέρα και Στρασμπούρ- απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου με το τελικό 85-75.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 44-36, 70-60, 85-75.

Παναθηναϊκός (Ιβάνοβιτς): Μποχωρίδης, Γιάνκοβιτς 15 (2), Φώτσης 14 (3), Παππάς 21 (2), Μαυροκεφαλίδης, Διαμαντίδης 6, Γκιστ 10 (3), Μπατίστα 19 (9 ριμπ.), Κόνιαρης, Διαμαντάκος, Παπαγιάννης.*Πηγή: sport-fm.gr*