Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014

Ματσάρα που τα είχε ΟΛΑ!! (video)

Τι άλλο να ζητήσει κανείς από ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι; Όσοι τυχεροί παρακολούθησαν το Πάρμα-Μίλαν 4-5 τα είδαν όλα, δηλαδή εννέα γκολ, δύο αποβολές, πέναλτι αλλά και μια απίστευτη γκέλα!

Ματσάρα που τα είχε ΟΛΑ! (video)

Η ομάδα του Πίπο Ιντσάγκι έδειχνε πως είχε καθαρίσει το ματς από το ημίχρονο, αφού βρισκόταν μπροστά με δύο γκολ (1-3), όμως το τέρμα του Φελίπε στο 51’ και η αποβολή του Μπονέρα εφτά λεπτά αργότερα, προϊδέαζαν ανατροπές. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη αφού ο Φελίπε είδε και αυτός κόκκινη κάρτα στο 78’ και το μόνο που έμεινε –εκτός από το τσουνάμι των τερμάτων που ακολούθησε- ήταν το επικό αυτογκόλ του Ντε Σίλιε που διαμόρφωσε το τελικό σκορ και για το οποίο την πλήρη ευθύνη φέρει ο τερματοφύλακας της Μίλαν Ντιέγκο Λόπες.