Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014

«Καθάρισε» ο Αργεντινός!!

Όλα τα έκανε! Ο Γκαστόν Σανγκόι σκόραρε δις και μοίρασε την τελική πάσα στο τρίτο γκολ του Απόλλωνα, που επικράτησε εύκολα με 3-1 στην έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς. Μείωσε στον βαθμό από τον ΑΠΟΕΛ.

«Καθάρισε» ο Αργεντινός!
Με τέτοιον Σανγκόι δεν έχει να φοβάται τίποτα! Όχι μόνο σκόραρε τα δύο πρώτα γκολ, αλλά σέρβιρε και το τρίτο γκολ του Απόλλωνα Λεμεσού, βοηθώντας τον να επικρατήσει άνετα με 3-1 της Δόξας Κατωκοπιάς. Πλέον, βρίσκεται έναν βαθμό πίσω από τον ΑΠΟΕΛ στην βαθμολογία του κυπριακού πρωταθλήματος.

Πολύ δυνατά μπήκαν απ’ την αρχή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν διαφορά δύο τερμάτων μόλις στο 18ο λεπτό. Δράστης αμφότερων των γκολ ο Σανγκόι. Αυτό «ξύπνησε» τους γηπεδούχους που ισορρόπησαν στο γήπεδο, έχασαν τις ευκαιρίες τους, όμως δεν κατάφεραν να μειώσουν το σκορ.

Αντ’ αυτού μάλιστα, ο Απόλλωνας «χτύπησε» για τρίτη φορά στο 54’ με σκόρερ τον Λόπες, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του μεγάλου πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, Σανγκόι. Άμεση ήταν όμως η απάντηση της Δόξας που έκανε το 3-1 στο 57’ με τον Εμάνουελ. Στα εναπομείναντα λεπτά ο ρυθμός έπεσε και το σκορ έμεινε όπως έχει.