Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014

Ένα ημίχρονο προπόνηση…!!

Με «καταιγισμό» στο πρώτο ημίχρονο, η Μπράγκα επικράτησε 3-0 της Πάσος Φερέιρα, στο πλαίσιο της 214ης αγωνιστικής της Superliga και βρέθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ένα ημίχρονο προπόνηση…
Η Μπράγκα σάρωσε 3- 0 εντός έδρας την Πάσος Φερέιρα με τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Superliga και βρέθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας μαζί με την Γκιμαράες, δείχνοντας ικανή να μπει «σφήνα» στις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο -5 από την προνομιούχο πεντάδα και θα προσπαθήσουν να «ρεφάρουν» τη συγκεκριμένη απώλεια στις επόμενες αγωνιστικές.

Οι φιναλίστ του Europa League του 2010 έκαναν μια χαλαρή προπόνηση στο πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Πάρδο στο 25’, Εντερ στο 30’ και Ράφα Σίλβα στο 45’ και στο δεύτερο απλά έκαναν συντήρηση δυνάμεων.

Η σύνθεση της Μπράγκα: Μάθιους, Μπαϊάνο, Σάντος, Αντρέ Πίντο, Τζιαβάν, Ντανίλο, Τίμπα, Ράφα Σίλβα (84’ Κουστόδιο), Ρούμπεν Μίκαελ (67’ Αλαν), Εντερ, Πάρδο (76’ Σαλβαδόρ Αγκρα)

Την ευκαιρία να πλησιάσουν περισσότερο τις προνομιούχες θέσεις έχασαν Ρίο Αβε και Μπελενένσες, μετά το 0-0 που έφεραν στην έδρα της πρώτης, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται είκοσι λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Βίλας Μπόας στο 73'.