Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

«Ξέρανε» τον Μόγιες ο Ίβανσιτς!!

Πήγε να χαμογελάσει ο Ντέιβιντ Μόγιες, αλλά στις καθυστερήσεις, τον έκανε να «σκάσει» ο Ίβανσιτς που ισοφάρισε για τη Λεβάντε και έγραψε το 1-1 απέναντι στη Σοσιεδάδ!

«Ξέρανε» τον Μόγιες ο Ίβανσιτς!
«Καρφί» για νίκη πήγαινε η Σοσιεδάδ, αλλά στο τέλος (σχεδόν) τα πάντα… γκρεμίστηκαν!

Την ώρα λοιπόν που ο Κανάλες απ’ το 48’ είχε δώσει προβάδισμα στην ομάδα του Μόγες, στις καθυστερήσεις, η Λεβάντε «έσβησε» το όνειρο του τριπόντου.

Με πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι (βασικοί Βύντρα, Καράμπελας) και το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Ιβάνσιτς. Διαμορφώνοντας στο 93’ το τελικό 1-1.

Ένα αποτέλεσμα που κράτησε τις δύο ομάδες ισόβαθμες στους 15 πόντους, μόλις τρεις πόντους πάνω απ’ την επικίνδυνη ζώνη κι ενώ η… παρέα των Ελλήνων διεύρυνε το σερί όπου αγνοεί τι εστί νίκη στα έξι ματς. *Πηγή: sport-fm.gr*