Σάββατο 27 Δεκεμβρίου 2014

Μέχρι εδώ!!

Τέλος στο σερί της Ατλάντα έβαλε η παρέα του Αντετοκούνμπο! Ο Έλληνας άσος έμεινε στα... ρηχά αλλά οι Μπακς επικράτησαν 107-77 εκτός έδρας. Στον πάγκο ο Παπανικολάου στη νίκη των Ρόκετς.

Μέχρι εδώ!
Η παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο έβαλε τέλος στο σερί των πέντε νικών που μετρούσαν οι Ατλάντα Χοκς!

Οι Μιλγουόκι Μπακς σταμάτησαν τα «γεράκια» και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο μέσα στην Ατλάντα! Το τελικό σκορ 107-77 το μαρτυρά αυτό.

Ο δικός μας, Γιάννης, δεν πραγματοποίησε την καλύτερή του εμφάνιση. Ακόμη κι έτσι κατάφερε να πετύχει επτά πόντους, να μαζέψει πέντε ριμπάουντ και να μοιράσει άλλες τόσες ασίστ.

Οι φιλοξενούμενοι μετά τα πρώτα λεπτά… αμηχανίας μπόρεσαν να περάσουν μπροστά στο σκορ και να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά τους.

Την ίδια στιγμή ο άλλος δικός μας, ο Κώστας Παπανικολάου καθόταν στον πάγκο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα των Ρόκετς με των Γκρίζλις. Αντ’ αυτού ο Σμιθ πραγματοποίησε ντεμπούτο με την ομάδα του Χιούστον και βοήθησε σημαντικά στο να έρθει η νίκη 117-111.

Ο νεοαποκτηθείς άσος πέτυχε 21 πόντους, ενώ είχε οκτώ ριμπάουντ και τρεις ασίστ αποτελώντας το… δεξί χέρι του Χάρντεν. Ο τελευταίος έκανε για άλλη μια φορά όργια στο παρκέ σταματώντας στους 32 ποντους, οκτώ ριμπάουντ, δέκα ασίστ και τρία κοψίματα!

Από την άλλη πλευρά ο Γκασόλ προσπάθησε αλλά… Κατάφερε μόνο να κρατήσει μπροστά στο σκορ την ομάδα του μέχρι και την αρχή της τέταρτης περιόδου. Εκεί οι Ρόκετς πήραν «κεφάλι», με αποτέλεσμα το ματς να γίνει… ντέρμπι.

Στην παράταση το Χιούστον ήταν περισσότερο σοβαρό, οι παίκτες του έκαναν αυτό που έπρεπε στο παρκέ για να τελειώσει το ματς με τη νίκη.