Τρίτη 27 Ιανουαρίου 2015

Σαν σε… ριπλέι!!

Την… πίκρα να χάνεις στα τελευταία λεπτά γνώρισε για δεύτερο σερί ματς η Θέλτα. Μετά την Εσπανιόλ, ηττήθηκε (2-1) κι απ’ την Χετάφε λίγο πριν το φινάλε, γλιτώνοντας νωρίτερα γκολ απ’ τα 11 βήματα.

Σαν σε… ριπλέι (video)
Πίκρα στο φινάλε γεύτηκε για δεύτερο σερί ματς η Θέλτα, η οποία ηττήθηκε 2-1 απ’ την Χετάφε στην 20η αγωνιστική της Primera Division.

Η ομάδα του Βίγκο γνώρισε για δεύτερο σερί ματς ήττα λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα, με την Χετάφε να παίρνει σπουδαίο τρίποντο με μεγάλη ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Τσαρλς, όμως ο Βαζκέζ τέσσερα λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσα. Πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Σαράμπια χάρισε το τρίποντο στους γηπεδούχους, κάτι που θα μπορούσε να είχε κάνει ο Κάστρο νωρίτερα, όμως αστόχησε σε πέναλτι.

Έτσι, η Χετάφε έσπασε αήττητο εννιά αγωνιστικών και πήρε σπουδαία βαθμολογική ανάσα, που την ανέβασε στην 13η θέση, τέσσερις βαθμούς πάνω απ΄ την επικίνδυνη ζώνη, ενώ η Θέλτα έμεινε μια θέση παραπάνω με 21 βαθμούς.