Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

Μοιραίος ο Λεμπρόν!

Ο Λεμπρόν Τζέιμς αστόχησε στο τελευταίο σουτ της κανονικής διάρκειας, αλλά και σε δύο βολές με την ομάδα του στο -1 στα 4’’ πριν το τέλος και οι Καβαλίερς έχασαν από τους Ρόκετς με 105-103.

Μοιραίος ο Λεμπρόν
Τελείωσε τον αγώνα με 37 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες. Κι όμως ο Λεμπρόν Τζέιμς «έκαψε» την ίδια του την ομάδα, καθώς στα κρίσιμα σημεία ήταν κατώτερος των περιστάσεων και οι Καβαλίερς έχασαν με 105-103 στην παράταση από τους Ρόκετς στο Χιούστον.

Ο σταρ του Κλίβελαντ αστόχησε στο τελευταίο σουτ της κανονικής διάρκειας, ενώ στα 4,2’’ πριν το τέλος της παράτασης και με την ομάδα του πίσω με 104-103 κέρδισε φάουλ. Ήταν, ωστόσο, άστοχος και στις δύο βολές, τελειώνοντας το ματς με 3/11 και οι γηπεδούχοι, που είχαν κορυφαίο τον Τζέιμς Χάρντεν με 33 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες, πανηγύρισαν τη νίκη.

Ο Κάιρι Ίρβινγκ απουσίασε από τους ηττημένους, ενώ πέραν του Ντουάιτ Χάουαρντ, οι «ρουκέτες» δεν είχαν στις τάξεις τους και τον τραυματία Κώστα Παπανικολάου.

Δωδεκάλεπτα: 29-26, 50-47, 82-74, 98-98, (πρτ.) 105-103.

Ρόκετς (41-18): Χάρντεν 33, Τζόουνς 19, Μοτιεγιούνας 16, Μπέβερλι 12, Σμιθ 10, Μπρούερ 8, Αρίζα 4, Τέρι 3, Πριγκιόνι.

Καβαλίερς (37-24): Τζέιμς 37, Λοβ 21, Τόμπσον 14 (19 ριμπ.), Μοζγκόφ 10, Τζόουνς 9, Σμιθ 8 (10 ριμπ.), Ντελαβεντόβα 3, Σάμπερτ 1. *Πηγή: superbasket.gr*