Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

Δεν μπορεί εκτός έδρας...!!

Χωρίς νίκη για τέταρτο σερί εκτός έδρας παιχνίδι έμειναν τα Χανιά, που ηττήθηκαν 2-0 από τον Παναιγιάλειο για την 20η αγωνιστική της Football League και έμειναν στο -9 από την τρίτη θέση.

Δεν μπορεί εκτός έδρας...
Όλο και περισσότερο από την πρώτη τριάδα απομακρύνονται τα Χανιά, καθώς γνώρισαν νέα εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον Παναιγιάλειο για την 20η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League και είδαν τη διαφορά από τον τρίτο Απόλλωνα (νίκησε νωρίτερα) να ανοίγει στους εννέα βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν κεφάτοι στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 7’ με τον Μίλιεβιτς. Ο Σουηδός κινήθηκε από πλάγια δεξιά θέση και με δυνατό συρτό σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στη συνέχεια, ο ρυθμός έπεσε, με τις δύο ομάδες να μην καταφέρνουν να δημιουργούν φάσεις και το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει χωρίς κάτι άλλο αξιόλογο.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο χαμηλός ρυθμός παρέμεινε, όμως και πάλι ο Παναιγιάλειος ευτύχησε να σκοράρει στην μοναδική καλή στιγμή που του παρουσιάστηκε.

Στο 67’, ο Ιωάννου έκανε αδύναμη κεφαλιά, ο Σικαλιάς φάνηκε αρχικά να ελέγχει, όμως η μπάλα έφυγε άουτ, με τον Μπουρλάκη με κεφαλιά να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του και να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Αυτή ήταν και η τέταρτη σερί εκτός έδρας αναμέτρηση που τα Χανιά δεν κατάφεραν να νικήσουν (τρεις ήττες, μία ισοπαλία) και πλέον έμειναν στο -9 από την τρίτη θέση και τα play-off, με το όνειρο της ανόδου να απομακρύνεται.

Από την πλευρά του, ο Παναιγιάλειος έκανε ένα σημαντικό βήμα για να αποφύγει τη διαδικασία των play-out, καθώς μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά του από τον έκτο Αχαρναϊκό.

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Ρουμπουλάκου, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας, Ιωάννου, Πιζ (52’ Νάστος), Ουρτάδο, Μπουρλάκης (89’ Σκαρτσίλας), Φουρτάδο (24’ Σεχολάρι), Μίλιεβιτς

Χανιά: Σικαλιάς, Κοντέων, Γκότοβος, Γανωτής, Γκούμας, Γκονζάλες, Εσόνο (57’ Αλέκου), Ρένια (75’ Ρόχας), Ενγκουέμ, Κρητικός (40’ Σακελλαρίου), Πάγκαλος