Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

Ο… Σαλάχ είναι μεγάλος!!

Με γκολ του Σαλάχ που το τελευταίο διάστημα έχει γίνει… θεός για τους «βιόλα» η Φιορεντίνα νίκησε 1-0 μέσα στο Μιλάνο της Ίντερ και συνεχίζει να ονειρεύεται Champions League.

Ο… Σαλάχ είναι μεγάλος!
Τον ηγέτη της στο πρόσωπο του Σαλάχ φαίνεται πως βρίσκει το τελευταίο διάστημα η Φιορεντίνα. Ο 22χρονος ακραίος μεσοεπιθετικός μπορεί να μην χωρούσε στην Τσέλσι και να δόθηκε ως αντάλλαγμα για τη μεταγραφή του Κουαδράδο, αλλά από τη στιγμή που πάτησε το πόδι του στην Ιταλία δείχνει το ταλέντο του.

Τελευταίο κατόρθωμα του Σαλάχ ήταν το γκολ που έδωσε τη νίκη κόντρα στην Ίντερ με σκορ 1-0. Μάλιστα, ο Αιγύπτιος είχε περάσει αλλαγή στο ημίχρονο και δέκα λεπτά αργότερα πέτυχε το «χρυσό» τέρμα, παίρνοντας… ριμπάουντ μέσα στην περιοχή των «νερατζούρι». Ο νεαρός ποδοσφαιριστής έχει συμμετάσχει στα 4 από τα 5 τελευταία γκολ των «βιόλα», έχοντας πετύχει τα 3 και με ασίστ σε ένα ακόμα, ενώ ήταν πρωταγωνιστής της πρόκρισης επί της Τότεναμ στο Europa League.

Σε ένα ματς που και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, οι γηπεδούχοι έχασαν τη μεγαλύτερη όταν στο πρώτο ημίχρονο σουτ του Γκουαρίν βρήκε δοκάρι.