Σάββατο 22 Αυγούστου 2015

Πω, πω, μια πρεμιέρα στην Κύπρο!!

Σε ένα χορταστικό ματς που ολοκληρώθηκε με σκορ 5-3 η Ομόνοια πανηγύρισε με επική ανατροπή στο 90’ κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα, κάνοντας ιδανικά την αρχή στο φετινό πρωτάθλημα της Κύπρου.

Πω, πω, μια πρεμιέρα στην Κύπρο!
Μπορεί να δεινοπάθησε, όμως τελικά πανηγύρισε την… ανατροπάρα (από 3-1) η Ομόνοια, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 5-3 της Νέας Σαλαμίνας στην πρεμιέρα του κυπριακού πρωταθλήματος.

Ο αποκλεισμός απ’ την Μπρόντμπι στα προκριματικά του Europa League φαίνεται πως αγρίεψε την Ομόνοια, που κυνήγησε την ανατροπή μέχρι το τελευταίο καιρό και το κατάφερε εκκωφαντικά.

Η Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ στο τρίτο μόλις λεπτό του ματς με τον Παύλου, όμως ο Σεριντάν έφερε το ματς στα ίσα στο 20’. Οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά τα ηνία στο σκορ (3-1) με γκολ των Τσούρτσουριτς και Αντόρνο πριν την λήξη του ημιχρόνου, για να έρθουν μετά τα πάνω κάτω.

Δύο γκολ του Ασίς στο 50’ και στο 69’ έφεραν ξανά το ματς στα ίσα (3-3), ενώ το γκολ της νίκης πέτυχε ο Σκέμπρι στο 90’. Την χαριστική βολή στην Νέα Σαλαμίνα έδωσε ο Σεριντάν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Ασίς.