Σάββατο 22 Αυγούστου 2015

«Αθάνατος» Ρανιέρι!!

Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο δεχόμενη γκολ από την Τότεναμ στο 81’, αλλά η Λέστερ του Κλαούντιο Ρανιέρι ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό και παρέμεινε αήττητη μετά και την 3η μέρα της Premier League.

«Αθάνατος» Ρανιέρι!
Το εντυπωσιακό του σερί στον πάγκο της Λέστερ κατάφερε να συνεχίσει και την 3η αγωνιστική της Super League ο Κλαούντιο Ρανιέρι, καθώς η ομάδα του Ιταλού τεχνικού απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Τότεναμ που παρέμεινε χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι «αλεπούδες» έμειναν πίσω στο σκορ στο 81' με τον Αλί Ντελέ να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των «σπιρουνιών», αλλά πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων, ο Μαχρέζ στο 82' ισοφάρισε, χαρίζοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους ενώ με αυτό το γκολ παρέμεινε στην κορυφή των σκόρερ της Premier League με 4 τέρματα.

Εντυπωσιακό ματς διεξήχθη στο «Μπόλειν Γκράουντ» που η νεοφώτιστη Μπόρνμουθ επικράτησε της Γουέστ Χαμ με 4-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0, αλλά η Γουέστ Χαμ ισοφάρισε με δύο γρήγορα γκολ στο β' ημίχρονο. Ωστόσο, η Μπόρνμουθ φάνηκε αποφασισμένη για τη νίκη και την κατέκτησε με τον Ουίλσον να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Σημαντική νίκη πέτυχε και η Κρίσταλ Πάλας που με γκολ του Σακό στο 88' νίκησε εντός έδρας της Άστον Βίλα με 2-1.