Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

Εκμεταλλεύτηκε την… κατάσταση ο Μίτσελ!!

Εκμεταλλεύτηκε την… κατάσταση ο Μίτσελ!

Το πληγωμένο… γόητρο της Σεντ Ετιέν από τη βαριά ήττα στο ντέρμπι κόντρα στη Λιόν, εκμεταλλεύτηκε η Μαρσέιγ, φεύγοντας με τη νίκη (2-0) από το «Ζοφρουά Γκισάρ».

Ακόμη… ζαλισμένη από τη βαριά ήττα στο ντέρμπι με τη Λιόν είναι η Σεντ Ετιέν. Οι «στεφανουά» γνώρισαν δεύτερη σερί απώλεια, αυτή τη φορά με 2-0 από τη Μαρσέιγ και μέσα στο «Ζοφρουά Γκισάρ».

Η ομάδα του Μίτσελ ευτύχησε να προηγηθεί στο 41ο λεπτό με τον Μπατσουαγί και μάλιστα κόντρα στη ροή του αγώνα, καθώς οι «στεφανουά» έχαναν τη μία ευκαιρία πίσω από την άλλη, ενώ το τρίποντο «κλείδωσε» για τους Μασσαλούς ο ΕνΚουντού έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (51’).

Νωρίτερα, σκορ και θέαμα πρόσφεραν Ρεν και Μπορντό, μένοντας στο 2-2, με την ομάδα της Βρετάνης να προηγείται δις στο ματς και τους Γιρονδίνους να είχαν την «απάντηση» ισάριθμες φορές.