Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

Από την γκέλα στον θρίαμβο σε τρία λεπτά!!

Φοβερό ματς στο Ντότινχεμ! Η Γκράαφστσαπ ισοφάρισε το γρήγορο 3-0 της Αϊντχόφεν οδηγώντας την σε γκέλα μετά από καιρό, όμως η PSV απέδρασε και μάλιστα θριαμβευτικά, με το εντυπωσιακό 6-3.

Από την γκέλα στον θρίαμβο σε τρία λεπτά!
Ματσάρα στην Ολλανδία με την Αϊντχόφεν να επιβάλει τη δύναμή της με σκορ 6-3 επί της Γκράαφστσαπ, παρότι κινδύνευσε να οδηγηθεί σε μεγάλη γκέλα μετά από καιρό.

Η PSV προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο μισάωρο του ματς με τους Πρόπερ (3’ και 31’) και Γκουαρδάδο (19’), όμως η Γκράαφστσαπ κατάφερε να την… στριμώξει και έφτασε στην ισοφάριση. Ο Ντράιβερ διαμόρφωσε το 3-1 του ημιχρόνου, ενώ ο Μπανίνκ (50’) και ο Καμπάσελ (64’) έφεραν το ματς στα ίσα (3-3).

Κάτι που φαίνεται πως δεν άρεσε στην Αϊντχόφεν, που… αγρίεψε και πήρε αμέσως στα χέρια της τα ηνία του σκορ με τον ντε Γιονγκ στο 67’. Ο Ναρσίν στο 83’ αύξησε το δείκτη του σκορ ενώ ο Περέιρο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το θριαμβευτικό 6-3.