Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

Διέλυσε τον Ηρακλή ο Εθνικός!!

Η εμπειρία του Εθνικού έκανε τη διαφορά στο ματς με τον Ηρακλή, με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης να επικρατεί άνετα με σκορ 3-0 για το πρώτο ματς της φετινής Volleyleague.

Διέλυσε τον Ηρακλή ο Εθνικός
Με δύσκολη νίκη επί του Ηρακλή ξεκίνησε τη φετινή του πορεία ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ο οποίος επικράτησε 3-0 σετ στο ματς της δεύτερης αγωνιστικής, η οποία ανοίγει την αυλαία της φετινής Volleyleague, λόγω αναβολής της πρεμιέρας.

Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης, με κορυφαίο τον Σούλιαγιτς και όπλο της το μπλοκ δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το πρώτο τρίποντο κόντρα στον Ηρακλή που έδωσε το ιστορικό ματς της επιστροφής του στη μεγάλη κατηγόρια, δύο χρόνια μετά τον υποβιβασμό του.

Μεγάλη μάχη έγινε στο πρώτο και στο τρίτο σετ, όπου ο Γηραιός το πάλεψε μέχρι το τέλος, έχοντας μάλιστα το προβάδισμα στο τρίτο σετ (21-19), όμως η εμπειρία των ακριτών έκανε τη διαφορά.
Διαιτητές: Τσεπκινλής - Ιωαννίδης