Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2016

Καλός ο Γιάννης, αλλά καλύτερος ο Χάρντεν!!

Καλός ο Γιάννης, αλλά καλύτερος ο Χάρντεν

Οι Μπακς δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Ρόκετς που είχαν έναν εξαιρετικό Χάρντεν.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν από τους καλύτερους των Μπακς αλλά οι Ρόκετς με τον έναν Χάρντεν σε καλή βραδιά να πετυχαίνει 30 πόντους οι Μπακς δεν είχαν τύχη στο Χιούστον. Γνώρισαν την ήττα 102-98 αν και έμειναν στο ματς μέχρι το τέλος του.

Αυτή η ήττα έβαλε τέλος στο σερί των τριών νικών που είχαν στα τελευταία ματς. Σημαντικό στοιχείο στο παιχνίδι των Μπακς οι 30 ασίστ. Ο Μονρό είχε 21 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Μίντλετον 21 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Γιάννης 18 πόντους και 6 ριμπάουντ. Αλλά από την άλλη πλευρά ο Χάρντερ δεν... πιανόταν. Είχε 30 πόντους και 8 ασίστ και ο Αρίζα 19 πόντους.

Πολύ όμορφο παιχνίδι στο Ορλάντο με τους Χόρνετς να παίρνουν τη νίκη 120-116 στην παράταση με μια μεγάλη ανατροπή. Οι «σφήκες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 89-70 στο 33ο λεπτό του αγώνα αλλά έκαναν την μεγάλη επιστροφή. Ο Γουόκερ είχε 40 πόντους, 9 ασίστ, και 7 ριμπάουντ και ήταν ο παίκτης που σήκωσε στους ώμους του τους Χόρνετς για να αντιδράσουν. Από την άλλη, το ίδιο αλλά χωρίς να στεφθεί με επιτυχία έκανε και ο Ολαντίπο. Έκανε ρεκόρ πόντων για φέτος, πετυχαίνοντας 29 και έδωσε το προβάδισμα στους Μάτζικ στην παράταση, αλλά όχι και τη νίκη αργότερα.