Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2016

Ένας μικρός «μάγος»! (video)

Σε μίνι… Μπαρτσελόνα μετέτρεψε την Χιχόν ο Αντόνιο Σανάμπρια! Με τον εκπληκτικό πιτσιρικά να κάνει χατ-τρικ, η ομάδα του Αμπελάρδο Φερνάντεθ αναστήθηκε και ισοπέδωσε 5-1 την απαράδεκτη Σοσιεδάδ.

Μικρός στο μάτι (και στην ηλικία) αλλά τεράστιος στο γήπεδο αποδείχθηκε ο Αντόνιο Σανάμπρια.

Ο 19χρονος επιθετικός της Χιχόν έκανε όργια απέναντι στη Σοσιεδάδ και κάνοντας χατ-τρικ, την ανάγκασε σε απίστευτη συντριβή με 5-1.

Πριν συμπληρωθεί δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι είχαν σοκάρει ήδη τους Βάσκους, σκοράροντας με τους Καρμόνα (1’) και Εντί (9’). Μόλις μείωσε λοιπόν ο Βέλα στο 37’, ο Σανάμπρια… εξοργίστηκε.

Πρώτα λοιπόν διεύρυνε εκ νέου το προβάδισμα (44’) και με άλλα δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο υπέγραψε τον θρίαμβο της ομάδας του Αμπελάρδο Φερνάντεθ. Της επέτρεψε, έτσι, να τερματίσει τον κατήφορο των οκτώ ηττών στα εννέα τελευταία παιχνίδια και βγαίνοντας από την επικίνδυνη ζώνη, να βάλει σε μπελάδες και τη σημερινή αντίπαλό της.