Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2016

«Πάρτι» της Ρόμα με Τότι στην εξέδρα!! (video)

«Πάρτι» της Ρόμα με Τότι στην εξέδρα (video)

Με τον Φραντσέσκο Τότι να είναι στην εξέδρα και να αποθεώνεται, η Ρόμα εντός αγωνιστικού χώρου έστησε το δικό της πάρτι και επικράτησε της ανήμπορης Παλέρμο με το ευρύ 5-0.

Πριν από τον αγώνα με την Παλέρμο, πρώτο θέμα στην επικαιρότητα της Ρόμα ήταν η διαμάχη ανάμεσα σε Λουτσιάνο Σπαλέτι και Φραντσέσκο Τότι, με τους οπαδούς να παίρνουν ξεκάθαρα το μέρος του εμβληματικού αρχηγού της ομάδας.

Ωστόσο, η παρουσία της Ρόμα εντός αγωνιστικού χώρου κόντρα στην Παλέρμο ανάγκασε ακόμα και τον Τότι που ήταν στις εξέδρες του γηπέδου να χαμογελάσει, αφού οι «τζιαλορόσι» διέσυραν με 5-0 τους «αετούς».

Τον δρόμο για την πέμπτη σερί νίκη στην Serie A άνοιξε ο Τζέκο με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Στο δεύτερο 45λεπτο οι παίκτες του Σπαλέτι «καθάρισαν» το ματς, με τον Κεϊτά να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 52’. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Σαλάχ έκανε το 3-0, για να έρθει στο 62’ το κερασάκι στην τούρτα. Το τελικό σκορ έγραψε ο Τζέκο με το δεύτερο τέρμα του στο 89’.