Κυριακή 11 Απριλίου 2010

Εκανε... ζημιά στην Αναγέννηση το Αιγάλεω

Ο Πουλάκος με τη φανέλα του Αιγάλεω Το Αιγάλεω επέστρεψε στις νίκες έπειτα από έξι αγωνιστικές και μετά τον Θρασύβουλο, έκανε τη... ζημιά και στην Αναγέννηση Καρδίτσας, της οποίας επικράτησε 2-0. Σε δύσκολη θέση έχουν περιέλθει οι Θεσσαλοί μιας και παραμένουν στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο μέρος η θεσσαλική ομάδα ήταν καλύτερη και... άγγιξε το γκολ στο 35' όταν κέρδισε πέναλτι αλλά ο τερματοφύλακας Στεφανάκος νίκησε τον Μπουντούρη. Πάντως, το "σίτι" είχε σταθεί άτυχο στο 9' όταν ο Μπουστόγιαννης είχε σουτ στο δοκάρι.

Στην επανάληψη, οι Αιγαλεώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και η υπεροχή τους καρποφόρησε στο 73' όταν σε αντεπίθεσή τους, ο Πουλάκος αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα Κουτσόπουλο, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το Αιγάλεω πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 88' με πλασέ του Μπερνιδάκη, ο οποίος ένα λεπτό νωρίτερα είχε και δοκάρι με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νάστου.