Δευτέρα 9 Απριλίου 2012

«Πάτησε» τη Ρεάλ ο Παναθηναϊκός!!

«Πάτησε» τη Ρεάλ ο Παναθηναϊκός!
Σπουδαία νίκη με σκορ 3-2 επί της Ρεάλ Μαδρίτης πέτυχαν οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού στην Ουγγαρία, στη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου τους στο «Πούσκας Καπ»!

Με κορυφαίο τον Λάμπρο Θαναηλάκη που πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ των «πράσινων», το «τριφύλλι» είχε την υπεροχή απέναντι στους «μερένχες» και η μοναδική στιγμή κατά την οποία η ελληνική ομάδα… επέτρεψε στη Ρεάλ να ελπίζει σε κάτι θετικό, ήταν στο 75ο λεπτό, όταν οι Ισπανοί ισοφάρισαν προσωρινά σε 2-2!

Το τελικό σκορ έγραψε ο Ντάγκρας, τρία λεπτά μετά το γκολ των Μαδριλένων για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο του Παναθηναϊκού που κατέλαβε τη 2η θέση στο γκρουπ που συμμετέχει.

Τη Δευτέρα είναι προγραμματισμένο το επόμενο ματς, απέναντι σε μια εκ των Ακαδημίας Χάτζι ή Αούστρια Βιέννης, για τις θέσεις 3-4.

Παναθηναϊκός: Κότσαρης, Βόσδου, Μυρθιανός, Γκαμάλ, Τζανουλίνος, Νιλ, Στάικος (12' Αρναούτογλου), Νιούμαν, Μαλντίν (Μπαμίχα), Θαναηλάκης (Κρασώνης), Ντάγκρας

πηγή: sportfm.gr