Τρίτη 25 Σεπτεμβρίου 2012

Ισόπαλη η Εθνική στην πρεμιέρα!!

Ισόπαλη η Εθνική στην πρεμιέρα
Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 40ό λεπτό η εθνική Ελλάδας δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σλοβενίας, στην πρεμιέρα του 5ου προκριματικού ομίλου του EURO 2013 παίδων.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, έπειτα από την αποβολή του Βέργου, ήταν καλύτερη αλλά έμεινε στο 0-0.

«Μπήκαμε νωθρά στο παιχνίδι και υποτιμήσαμε τους εαυτούς μας, καθώς είμαστε καλύτερη ομάδα από τη Σλοβενία. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε 3-4 καλές ευκαιρίες για να πάρουμε το ματς, όμως δεν τα καταφέραμε. Η προσοχή μας, πλέον, στρέφεται στον επόμενο αγώνα με τη Βοσνία», σχολίασε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Θοδωρής Παχατουρίδης.

ΕΛΛΑΔΑ: Ηλιάδης, Τζιτζικαλάκης, Αρναούτογλου, Παπασπύρος, Οικονόμου, Τζανουλίνος (80΄+2 Γιαλαμίδης), Παπαδόπουλος (54΄ Δώνης), Τουμανίδης, Βέργος, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης (48΄ Σάλιακας)

ΣΛΟΒΕΝΙΑ: Σόρτσκαν, Λέσνικ, Κούμερ (80΄+3 Ζμαβκ), Ζούπανκ, Στάνκοβιτς, Μρσιτς (66΄ Ρέπας), Λόρμπεκ, Γκάγιτς, Όζμπολτ, Κρίβιτσιτς (75΄ Μπαρτούλοβιτς), Νέμανιτς.

Οι υποχρεώσεις του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος συνεχίζονται την Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου κόντρα στη διοργανώτρια Βοσνία / Ερζεγοβίνη, η οποία ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τη Γαλλία.