Τετάρτη 10 Απριλίου 2013

Ήττα-σοκ για Ντονκάστερ!!

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-0 από την Καρλάιλ γνώρισε η πρωτοπόρος της League One, Ντονκάστερ, χάνοντας τεράστια ευκαιρία να βρεθεί «αγκαλιά» με την άνοδο!
Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Λίαμ Νομπλ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό 2-0, τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα.
Με αυτήν την ήττα, οι «ρόβερς» έχασαν μεγάλη ευκαιρία να αποσπαστούν πέντε βαθμούς από την 2η Μπόρνμουθ και δέκα από την 3η θέση και τις Γέοβιλ και Μπρέντφορντ, ωστόσο συνεχίζουν να έχουν το πάνω χέρι στη μάχη της ανόδου.
Είναι χαρακτηριστικό ότι το 2-0 ήταν το αποτέλεσμα και στα υπόλοιπα τρία αποψινά ματς, στα οποία Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Σουίντον έχασαν τους σημαντικό στη μάχη των πλέι οφ.