Τετάρτη 10 Απριλίου 2013

Γκέλαρε στο τέλος!!

Στο εντός έδρας 1-1 με τη Μπάρνσλεϊ έμεινε η πρωτοπόρος της Τσάμπιονσιπ, Κάρντιφ. Η ομάδα του Μάλκολμ Μακάι βρισκόταν αγκαλιά με τη νίκη, αλλά το γκολ του Φόστερ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων της στέρησε το «τρίποντο» που την έφερνε μια… ανάσα από την εξασφάλιση της ανόδου.
Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει το προβάδισμα με τον Τέρνερ στο 59ο λεπτό, ωστόσο ο αμυντικός των φιλοξενούμενων κατάφερε να… παγώσει την Ουαλία στην εκπνοή της αναμέτρησης.
Με αυτό το αποτέλεσμα οι Ουαλοί έφτασαν τους 80 βαθμούς και πλέον βρίσκονται στο +6 από τη 2η Χαλ και στο + από την 3η Γουότφορντ, πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.
Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Μίλγουολ μπορεί να προηγήθηκε της Σέφιλντ Γουένσντεϊ μόλις στο 2ο λεπτό με το γκολ του Αμπντού, αλλά οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με τους Γιέρα (40’) και Μαγκουάιρ (90+2’).
πηγή: englang365.gr