Σάββατο 15 Μαρτίου 2014

Εκτελεστής… Μαντούκα!!

Για ακόμη μία αγωνιστική, ο Μαντούκα... καθάρισε. Ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός με άψογη εκτέλεση φάουλ στο 17΄άνοιξε το δρόμο για τη νίκη (2-0) του ΑΠΟΕΛ απέναντι στον Εθνικό Άχνας.

Εκτελεστής… Μαντούκα!
Νίκη με 2-0 που τον φέρνει πρώτο στη βαθμολογία της Κύπρου, πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ απέναντι στον Εθνικό Άχνας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Γιώργου Δώνη ήταν ο Γκουστάβο Μαντούκα. Ο Βραζιλιανός με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ στο 17ό λεπτό της αναμέτρησης, άνοιξε το σκορ και το δρόμο για το τρίποντο. Εννιά λεπτά αργότερα ο Σαντίνι έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο «θρύλος» μπορεί να πέρασε πρώτος στη βαθμολογία έχοντας 58 βαθμούς ωστόσο περιμένει την αναμέτρηση της ΑΕ Λεμεσού με την Δόξα Κατοκοπιάς για να δει που θα βρεθεί στο τέλος της αγωνιστικής.

Τεράστια νίκη-ανάσα και με ανατροπή πέτυχε η Ένωση Παραλιμνίου απέναντι στην ΑΕ Κουκλιών όπου και επικράτησε 2-1. Δράστης ήταν ο Ανγκούλο στο 75΄και 77΄, ενώ είχαν προηγηθεί οι φιλοξενούμενοι από το 70΄με τέρμα του Ακόστα.