Πέμπτη 17 Απριλίου 2014

Νίκησαν οι μικροί του Ολυμπιακού τον ΠΑΟΚ!!

Με σκορ 2-1 η Κ-20 του Ολυμπιακού επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας του ΠΑΟΚ στου Ρέντη.

Νίκησαν οι μικροί του Ολυμπιακού τον ΠΑΟΚ
Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού (2-1).

Οι μικροί του «Δικέφαλου του Βορρά» άνοιξαν το σκορ με τον Πόζογλου στο 33΄της αναμέτρησης, ωστόσο άμεση ήταν η αντίδραση των «ερυθρολεύκων», οι οποίοι ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα (36’) με τον Σκέμπη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γεραφαλάκη να κάνει το 2-1 στο 87’, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός: Στρέζος, Σωτηράκος, Ρετζής, Βατουσιάδης, Βλάχος, Λάτσι, Παπασάββας (37' Πασαλίδης), Γιάνκοβιτς, Λάζιτς, Ψυχογιός (22' Σιώπης), Ιγνατίδης (59' Γαρεφαλάκης)

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης, Δεληγιαννίδης, Πούγγουρας, Βασαΐτης, Πολύζος, Τσολακίδης, Πατράλης, Παπαδόπουλος Β.,Συράκος, Πόζογλου.
Πηγή: sport-fm.gr