Πέμπτη 17 Απριλίου 2014

Την πλήρωσε με… Κουμορτζί!!

Με τον Μπερνάρ Κουμορτζί να γίνεται ο αρνητικός πρωταγωνιστής της Γκενκ, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες, η Κλαμπ Μπριζ πήρε τη νίκη με 2-0 στο ματς της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ Βελγίου.

Την πλήρωσε με… Κουμορτζί
Η Γκενκ την πάλεψε για 65 λεπτά κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ, όμως ο… Κουμορτζί την «πρόδωσε» με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 2-0.

Ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο ματς της τέταρτης αγωνιστικής των πλέι οφ τίτλου Βελγίου και έξι λεπτά αργότερα η Κλαμπ άνοιξε το σκορ με τον Γιόργκενσεν, ενώ το σκορ που «κλείδωσε» τη νίκη πέτυχε ο ντε Σάτερ στο 88’.

Με το τρίποντο η Κλαμπ Μπριζ εκτοξεύτηκε στην κορυφή της βαθμολογίας «πιάνοντας» τη Σταντάρ Λιέγης με 38 βαθμούς, ενώ η Γκενκ έμεινε στην έκτη θέση, ένδεκα βαθμούς πίσω απ’ τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.