Τρίτη 16 Σεπτεμβρίου 2014

Έδωσε βαθμό ο Γκέκας!!

Με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Φάνη Γκέκα, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ακίσαρσπορ ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Σίβασπορ, για τη δεύτερη αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος!

Έδωσε βαθμό ο Γκέκας!
Ο Φάνης Γκέκας «έσωσε» την Ακίσαρσπορ! Με δικό του γκολ –και δεύτερο προσωπικό στην αναμέτρηση- ο διεθνής επιθετικός έδωσε το βαθμό στην ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 κόντρα στη Σίβασπορ, για τη δεύτερη αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Με το γκολ του Φάνη Γκέκα στο 9ο λεπτό, η Ακίσαρσπορ πήρε το προβάδισμα στο ματς, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Όμως, στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Τσαετσουέ στο 59’, ενώ ο ίδιος παίκτης τους έβαλε για πρώτη φορά μπροστά ακριβώς στο 90’!

Εκεί «μίλησε» ο Έλληνας επιθετικός, ο οποίος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 2-2! Έτσι, με αυτή την ισοπαλία η Ακίσαρσπορ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς. *Πηγή: sport-fm.gr*