Τρίτη 16 Σεπτεμβρίου 2014

Πανηγύρισε όλη η… Ελλάς!!

Χάρη στο αυτογκόλ του Πιζάνο η Ελλάς Βερόνα πέτυχε την πρώτη της νίκη στη φετινή Serie A, επικρατώντας 2-1 της Παλέρμο, για τη 2η αγωνιστική. Βασικοί οι τρεις διεθνείς μας, στον πάγκο ο Σαβιόλα.

Πανηγύρισε όλη η… Ελλάς (video)
Την πρώτη της νίκη στη φετινή Serie A πανηγύρισε η Ελλάς Βερόνα, επικρατώντας 2-1 της Παλέρμο, στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής.

Βασικοί ξεκίνησαν οι Μόρας, Ταχτσίδης και Χριστοδουλόπουλος, με τον τελευταίο να γίνεται αλλαγή στο 66ο λεπτό. Στον πάγκο ήταν ο Χαβιέρ Σαβιόλα, ο οποίος δεν αγωνίστηκε.

Στο 18ο λεπτό, ο Βάσκες έβαλε μπροστά στο σκορ την Παλέρμο, μέσα στο «Μπεντεγκόντι», με τον Λούκα Τόνι να φέρνει το ματς στα ίσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 41’ και το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος, χάρη στο αυτογκόλ που σημείωσε ο Έρος Πιζάνο στο 77ο λεπτό.