Παρασκευή 19 Σεπτεμβρίου 2014

CONCACAF Champions League: Με Τόνι η Σπόρτινγκ!! (videos)

Χάρη σε δύο γκολ του Ισπανού Τόνι μετά το 69ο λεπτό, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι επικράτησε της Σαπρίσα με 3-1.
Στο 13ο άνοιξε το σκορ ο Ντομ Ντουίερ με πέναλτι, αλλά στο 28ο ισοφάρισε ο Χουάν Γκολόμπιο για τους Κοσταρικανούς, ενώ ο πρώην μέσος της Θέλτα εξασφάλισε την κρίσιμη νίκη για την ομάδα του MLS ολοκληρώνοντας ομαδικές ενέργειες των γηπεδούχων στο 69ο και στο 76ο. Σε αντίθεση με τη Σαπρίσα, η Ερεντιάνο της Κόστα Ρίκα πέρασε με 4-2 από την έδρα της Μεταπάν, καθώς στο 33ο λεπτό ο Βίκτορ Νούνιεζ ισοφάρισε το 1-0 του Ρομέο Παρκς στο 26ο και στο 61ο διπλασίασε τα τέρματά του, ενώ ο Γέντρικ Ρουίζ σκόραρε στο 73ο και στο 88ο. Στο 92ο μείωσε ο 23χρονος Μάρβιν Μοντερόσα, αν και ο σύλλογος του Ελ Σαλβαδόρ έπαιζε με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του Χόναθαν Μπάριος στο 7ο και του Κριστιάν Σάντσεζ στο 59ο.