Κυριακή 26 Απριλίου 2015

MLS: «Ζωγραφιές» από Νέμεθ και Σπόρτινγκ!! (videos)

Πανέμορφο γκολ πέτυχε ο πρώην στράικερ του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ, Κρίστιαν Νέμεθ, στο 4-4 της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι με τους Χιούστον Ντάιναμο.
Δύο φορές σκόραρε ο Μπένι Φαϊλχάμπερ, ο οποίος ισοφάρισε στο 95ο λεπτό, ενώ για τους γηπεδούχους, που έπαιξαν με δέκα παίκτες μετά το 78ο, πέτυχε δύο γκολ ο Τζιλς Μπαρνς. Σε άλλο σημερινό ματς του MLS, η Ντι Σι Γιουνάιτεντ πέρασε με 2-1 από την έδρα των Βανκούβερ Ουάιτκαπς, που προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό με τον Πέδρο Μοράλες, αλλά έμειναν με δέκα παίκτες από το 42ο λόγω αποβολής του Ματίας Λάμπα. Από την πλευρά τους, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον έκαναν επίδειξη δύναμης με 4-0 σε βάρος της Ρέαλ Σολτ Λέικ, ενώ ο κεφάτος Ίθαν Φίνλεϊ σκόραρε δύο φορές στο 4-1 των Κολόμπους Κρου επί των Φιλαδέλφεια Γιούνιον.