Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ανώδυνη ήττα για Ζενίτ!

Μία ανώδυνη ήττα υπέστη η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, η οποία έχασε με σκορ 1-0 από την Άμκαρ για την 29η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος.

Ανώδυνη ήττα για Ζενίτ
Το γκολ του Αλεξάντρ Κολομεΐτσεφ στο 38ο λεπτό του αγώνα ανάμεσα στην Άμκαρ και τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης ήταν αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση για την 29η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος.

Από τη στιγμή που έχει κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα, η ομάδα του… δικού μας Γιούρι Λοντίγκιν (ο οποίος έμεινε στον πάγκο) αγωνίστηκε με αρκετούς παίκτες που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής τη φετινή σεζόν και ο Βίλας Μπόας έδωσε ευκαιρίες σε κάποιους εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο να σκοράρουν, αλλά οι γηπεδούχοι στάθηκαν περισσότερο τυχεροί και μπόρεσαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς, έχοντας απομακρυνθεί στους πέντε βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού. *Πηγή: sport-fm.gr*