Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου 2015

Ποδοσφαιρικό… buzzer-beater!! (video)

Σε «νεκρό» σχεδόν χρόνο… σκότωσε η Κέρκυρα την Καλλιθέα! Μια γκολάρα του Γκόμες στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων λύτρωσε τους «Φαίακες» και τους έβαλε νικηφόρα (1-0) στη Football League.

Ποδοσφαιρικό… buzzer-beater! (video)
Το «θρίλερ» της παραμονής στη Σούπερ Λίγκα δεν είχε αίσιο τέλος για την Κέρκυρα.

Αυτό που έζησαν όμως στην πρεμιέρα της Football League είχε… happy end για τους «Φαίακες»!

Παρόλο που είχε κλείσει από νωρίς την Καλλιθέα στο μισό του γηπέδου κι έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα, η ομάδα του Σάκη Τσιώλη δεν δικαιωνόταν για την υπεροχή της.

Χάρη, λοιπόν, στην αστοχία των Μακρίδη και Ντουαλά, αλλά και στις επεμβάσεις του Κατσούλη, οι παίκτες του Νίκου Παντέλη κατάφερναν να «επιβιώνουν». Ως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τότε που ο Γκόμες πήρε την κατάσταση πάνω του, έκανε το ίδιο με την άμυνα των φιλοξενούμενων και μ’ ένα «γλυκό» πλασέ λύτρωσε τους νησιώτες (1-0).