Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2015

Όρθιος ο Πανσερραϊκός με γκολ του Φουρτάδο στο 95’!!

«Τσίμπησε» βαθμό στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πανσερραϊκός από το ματς με την Καλλιθέα (1-1), χάρη σε τέρμα (με πέναλτι) του πρώην φορ της ΑΕΚ, Εμίλιο Φουρτάδο. Ένταση μετά το τέλος του αγώνα.

Όρθιος ο Πανσερραϊκός με γκολ του Φουρτάδο στο 95’
«Ατσαλάκωτος» έφυγε ο Πανσερραϊκός από το εκτός έδρας ματς (1-1) με την Καλλιθέα στον Άγιο Δημήτριο.

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη έως το πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο Εμίλιο Φουρτάδο ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον τερματοφύλακα των «μπλε», Θανάση Κατσούλα, που αποβλήθηκε.

Το σκορ άνοιξε ο Τζάκσον που έπιασε σουτ έξω από την περιοχή στο 67ο λεπτό. Λίγο έλειψε η Καλλιθέα να πάρει και πάλι προβάδισμα λίγο πριν το φινάλε. Ο Μπούζας εκτέλεσε κόρνερ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Φράγκος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 78', αλλά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση.

Αναβρασμός από τους οπαδούς μετά το τέλος της αναμέτρησης, που καθυστέρησαν την επιστροφή του διαιτητικού τιμ στα αποδυτήρια και χρειάστηκε να επέμβει η αστυνομική δύναμη που ήταν στο γήπεδο.