Πέμπτη 14 Ιανουαρίου 2016

«Ζαχαρωτά» για τις… κηδείες!! (videos)

«Ζαχαρωτά» για τις… κηδείες! (videos)

Και τα φαβορί… τέζα! Η Σίτι είδε την Έβερτον να μένει όρθια στο «Etihad» και να της στερεί (0-0) την σκέψη για κορυφή, ενώ η Γουέστ Μπρομ έκλεψε στο τέλος τη νίκη από την Τσέλσι (2-2) στο Λονδίνο.

Τα… έκανε θάλασσα η Σίτι. Οι «πολίτες» κόλλησαν στο 0-0 με την Έβερτον και δεν μπόρεσαν να μείνουν σε απόσταση βολής από την Άρσεναλ.

Η ομάδα του Πελεγκρίνι μετά το ροντέο ευκαιριών του πρώτου ημιχρόνου στο «Etihad» προσπάθησε να πάρει το ματς στο δεύτερο 45λεπτο, όμως τα «ζαχαρωτά» δεν λύγισαν και κράτησαν μέχρι τέλους τον βαθμό στο Μάντσεστερ.

Τον… κόσμο ανάποδα είδε η Τσέλσι απέναντι στην Γουέστ Μπρομ. Οι «μπλε» αν και προηγήθηκαν δύο φορές, είδαν τους «baggies» να επιστρέφουν και να τους στερούν τη νίκη, 2-2, μέσα στο «Stamford Bridge».

zeus/embed.js" data-config="//config.playwire.com/16240/videos/v2/4488300/zeus.json" data-width="100%" data-height="100%"  type="text/javascript" charset="utf-8">

Επιστροφή στις νίκες, μετά από δύο ματς, για την Σαουθάμπτον που επικράτησε 2-0 κόντρα στην Γουότφορντ. «Τρίποντο» και για την Στόουκ κόντρα στη Νόριτς με σκορ 3-1. Συνεχίζει με… φόρα η Σάντερλαντ που πήρε δεύτερη σερί νίκη, αυτή την φορά στην έδρα της Σουόνσι, 4-2.