Σάββατο 17 Απριλίου 2010

Λαχτάρισε για να νικήσει!

Μία αγχωτική νίκη πέτυχε σήμερα η Σέλτικ στην έδρα της!Οι Κέλτες κατάφεραν την 34η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Premier League να επικρατήσουν με 3-2 της Χιμπέρνιαν, ωστόσο, «καρδιοχτύπησαν» μέχρι να κατακτήσουν το «τρίποντο».

Ο Ρόμπι Κιν άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό για την ομάδα του Νέιλ Λένον. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν γρήγορα, καθώς σκόραραν στο 6ο λεπτό με γκολ του Ριόντεν και εν συνεχεία πήραν προβάδισμα με πέναλντι που ανέλαβε να εκτελέσει ο Στόκες (54’).

Και ενώ η… ζυγαριά έγερνε υπέρ της Χιμπέρνιαν, οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς με δύο γκολ που σημείωσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Φορτουνέ (80’), και Ράσμουσεν (87’). Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Γιώργος Σαμαράς δεν αγωνίσθηκε καθόλου.