Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 2011

3/3 η Σλοβενία του Μάλκοβιτς!!

Η Σλοβενία πήρε τη νίκη απέναντι στη Γεωργία, σημειώνοντας το 3/3 στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Λιθουανίας για τον τέταρτο όμιλο.
3/3 η Σλοβενία του Μάλκοβιτς
Οι παίκτες του Μπόζινταρ Μάλκοβιτς δεν άρχισαν καλά το παιχνίδι, όμως στα τελευταία 15' λεπτά ήταν πιο ψύχραιμοι από την Γεωργία και πανηγύρισαν το θετικό αποτέλεσμα (87-75).

Η Γεωργία ξεκίνησε με μεγαλύτερη όρεξη την αναμέτρηση και με τον Πατσούλια, ο οποίος βρισκόταν σε πολύ καλή κατάσταση κατάφερε να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με 25-15 κόντρα στους Σλοβένους. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Μπόζινταρ Μάλκοβιτς ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με την εκπνοή της δεύτερης περιόδου.

Στην επανάληψη, η Σλοβενία πάτησε... γκάζι και κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα που είχε στο σκορ, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 59-58. Στα τελευταία δέκα λεπτά η Γεωργία φαίνεται ότι παρέδωσε τα "όπλα" με την παρέα του Σμόντις να φτάνει στο θετικό αποτέλεσμα με 87-75.

Τα δεκάλεπτα: 15-25, 40-40, 59-58, 87-75.
Πηγή: sport24.gr