Ο αρχηγός της Σκωτίας, Ντάρεν Φλέτσερ δεν μπορούσε να κρύψει την απογοήτευσή του για την ισοπαλία με την Τσεχία και τον τρόπο που αυτή προήλθε.
Ο Φλέτσερ είχε δώσει το προβάδισμα με 2-1 στην ομάδα, ωστόσο οι Τσέχοι ισοφάρισαν στον τελευταίο λεπτό του αγώνα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Ρέζεκ από τον Γουίλσον και προκάλεσε αντιδράσεις στους γηπεδούχους.

Ο αρχηγός της Σκωτίας υποστήριξε: «Είναι πραγματικά απογοητευτικό να κρίνεται το ματς από δύο διαιτητικές αποφάσεις, έπειτα από τόση σκληρή δουλειά».

Ο Φλέτσερ τόνισε ότι ρώτησε τον Γουίλσον για το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε, με τον Σκωτσέζο αμυντικό να του λέει ότι δεν ακούμπησε τον αντίπαλό του, ενώ ήταν κοντά στον Μπέρα, στον συμπαίκτη του που ζήτησε πέναλτι στις καθυστερήσεις, υποστηρίζοντας ότι υπήρξε παράβαση.

Όσον αφορά το γκολ που σημείωσε, τόνισε: «Το γκολ αυτό δεν σημαίνει τίποτα μετά το αποτέλεσμα. Προηγηθήκαμε δύο φορές και τελικά δεν κερδίσαμε, πρέπει να μάθουμε κάτι από αυτό το ματς».

πηγή: gazzetta.gr