Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

Άξια της μοίρας της!!

Η Μπορντό κατάφερε να δεχτεί δύο γκολ στα τελευταία λεπτά και να παραχωρήσει ισοπαλία με 2-2 στην Μονπελιέ.
Μία από τις χειρότερές της σεζόν διανύει η Μπορντό η οποία έχει ξεκινήσει με πολύ άσχημο τρόπο τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα. Στα πρώτα οκτώ παιχνίδια είχε πάρει μόλις μία νίκη και αυτή μακριά από το γήπεδό της.
Στο «Σαμπάν Ντελμά» είχε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα, και απέναντι στην Μονπελιέ έφτασε πιο κοντά από ποτέ για να πάρει τη νίκη, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε μένοντας στο ισόπαλο 2-2.
Ο Ντιαμπατέ στο 18’ έβαλε τους Γιρονδίνους μπροστά στο σκορ, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Πλανίς. Αυτό δεν πτόησε τους γηπεδούχους οι οποίοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με κεφαλιά του Φανί στο 50’.
Στο 81’ και οι φιλοξενούμενοι έμειναν με την σειρά τους με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Γιανγκαμπιβά. Παρόλα αυτά η Μονπελιέ πήρε θάρρος από την αποβολή, και στο 88’ με πέναλτι του Μπελαντά μείωσε σε 2-1, με τον Ίλτον  στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.