Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

"Παίξαμε μια ώρα άσχημα, αλλά πήραμε το αποτέλεσμα"

Ρεαλιστής ήταν ο Στεφάν Ντεμόλ στις δηλώσεις του μετά το ματς με την Κέρκυρα, ομολογώντας πως ο ΠΑΣ δεν έπαιξε καλά, ήταν και τυχερός, αλλά πήρε αυτό που ήθελε.
Αναλυτικά:
«Θα αναχωρήσω ευθύς αμέσως στο Βέλγιο για προσωπικούς λόγους. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι σήμερα. Το ποδόσφαιρο είναι όμορφο αλλά και δύσκολο. Τα πρώτα 30 λεπτά μπορούσαμε να κάνουμε το σκορ αν όχι 3-0 αλλά 2-0.
Μετά το πρώτο μισάωρο δεν μπορώ να καταλάβω τι να συνέβη, αλλά πριν όλα δούλεψαν καλά και βγήκαν τα πράγματα που θέλαμε να κάνουμε. Προσπαθήσαμε στο β’ ημίχρονο με αλλαγές να δώσουμε νέο αίμα σην ομάδα. Το γκολ που πετύχαμε ήταν γκολ χαρακτήρα παρά της ποιότητας στο γήπεδο.
Ήμασταν τυχεροί σε 2-3 περιπτώσεις που δεν δεχτήκαμε την ισοφάριση. Κάναμε μισή ώρα καλού ποδοσφαίρου, μία ώρα κακού και πήραμε το αποτέλεσμα. Συμβαίνει να παίζεις καλά και να μη κερδίζεις αλλά στο ματς αυτό συνέβη το αντίθετο».