Πέμπτη 3 Νοεμβρίου 2011

2ος Όμιλος: Το γύρισαν!

Μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά Σταντάρ Λιέγης και Ανόβερο κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Οι δύο ομάδες μετά το τέλος της 4ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ, συγκατοικούν στην πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου και την επόμενη αγωνιστική θα λύσουν τις διαφορές τους στην Ουκρανία.

Η Σταντάρ μόλις από το πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης με τη Βόρσκλα Πολράβα βρέθηκε πίσω στο σκορ χάρη στο γκολ του Κυριλοφ. Δώδεκα λεπτά αργότερα οι Ουκρανοί κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Σεϊχας, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κανού διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο δεύτερο μέρος ο Τσιτέ έκανε και το τελικό 3-1 στο 74ο λεπτό.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, ο Ν’ Ντόι άνοιξε το σκορ στο 67’ για την Κοπεγχάγη, αλλά λίγα λεπτά αργότερα το Ανόβερο απάντησε με τον Σλάουντραφ. Αμέσως μετά, ο Στιντλ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.