Σάββατο 10 Μαρτίου 2012

Στα ημιτελικά η Χιμπέρνιαν!!

Στα ημιτελικά η Χιμπέρνιαν!
Το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Σκοτίας πήρε η Χιμπέρνιαν, η οποία επικράτησε με σκορ 2-0 της Εϊρ. Στην αναμέτρηση του πρωταθλήματος Ινβερνές και Κιλμάρνοκ, έμειναν ισόπαλες (1-1).

Εύκολο έργο είχε η Χιμπέρνιαν, στην εκτός έδρας αναμέτρηση, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ (6’) με τον Ο' Ντόνοβαν, ενώ 13 λεπτά αργότερα ο Γκρίφιθς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Σκόραρε και για τις δύο…

Ωστόσο, στο περιθώριο του Κυπέλλου, Ινβερνές και Κιλμάρνοκ έμειναν ισόπαλες (1-1), στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με τον Γκόλομπαρτ να σκοράρει και για τις δύο ομάδες...

Η Κιλμάρνοκ κρατούσε το τρίποντο μέχρι το 83’, ύστερα από το αυτογκόλ του Γκόλομπαρτ στο 31’. Ωστόσο, το λάθος που έκανε στο πρώτο ημίχρονο, διόρθωσε ίδιος παίκτης, ο οποίος στο 83’, ισοφάρισε για την Ινβερνές.