Σάββατο 10 Μαρτίου 2012

Μάλαγα για Τσάμπιονς Λιγκ!!!

Μάλαγα για Τσάμπιονς Λιγκ!
Η αγωνιστική αντεπίθεση της Μάλαγα συνεχίζεται! Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι νίκησε 1-0 τη Λεβάντε και την προσπέρασε, ανεβαίνοντας στην 4η θέση της Πριμέρα Ντιβισιόν, που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου.

Το μοναδικό τέρμα για τους γηπεδούχους σημείωσε λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (51’) ο Ρόντον. Με τη νίκη της αυτή, η Μάλαγα έφτασε τους 40 βαθμούς, δύο περισσότερους από τη σημερινή της αντίπαλο και τρεις από την Μπιλμπάο που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Στο άλλο ματς, η Σαραγόσα του Μανόλο Χιμένεθ θυμήθηκε τις… κακές τις συνήθειες και ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Σοσιεδάδ με 3-0. Σε μεγάλη μέρα για τους Βάσκους βρέθηκε ο Αγκιρέτσε που σημείωσε δύο γκολ, ενώ το… λιθαράκι του στην άνετη νίκη της ομάδας του έβαλε και ο Βέλα.