Σάββατο 31 Μαρτίου 2012

«Ζωντανή» η Ρέιντζερς!!

«Ζωντανή» η Ρέιντζερς
Παρά τα οικονομικά και διοικητικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η Ρέιντζερς κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Μάδεργουελ με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του Σκοτσέζικου πρωταθλήματος, με τους παίκτες να δείχνουν πως δεν αφήνουν την ομάδα να… πεθάνει.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι βρίσκονται στο κυνήγι της δεύτερης θέσης, που θα τους δώσει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League, άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Οτζάμα στο 6’ λεπτό.

Ωστόσο, η απάντηση των «Τζερς» ήταν άμεση, αφού μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Γουίτακερ ισοφάρισε για την Ρέιντζερς. Το τελικό αποτέλεσμα (2-1) διαμόρφωσε ο ΜακΚάλοχ στο 89΄λεπτό, παίρνοντας τη χαρά από τη Σέλτικ, η οποία δεν θα «σηκώσει» ούτε αυτή την εβδομάδα τον τίτλο με μαθηματικό τρόπο.