Ποια Ντόρτμουντ; Ντόρτια!!

Ποια Ντόρτμουντ; Ντόρτια! (video)
Ποιος είπε ότι τα «ντόρτια» είναι κακή ζαριά;

Αν έρχεται όπως την προσέφεραν Ντόρτμουντ και Στουτγκάρδη, δεν χάνεται η παρτίδα, αλλά… το τόπι!

Σκοράροντας έξι γκολ στα τελευταία 22 λεπτά (!) οι δυο ομάδες σταμάτησαν στο 4-4 και προσέφεραν το καλύτερο παιχνίδι της φετινής Bundesliga.

Οι Σουηβοί απείλησαν τους πρωτοπόρους με την πρώτη ήττα τους από τις 18 Σεπτέμβρη (κάνοντας 2-3 το 2-0) και όταν εκείνοι φάνηκε να κάνουν τη δική τους ανατροπή (πετυχαίνοντας σε πέντε λεπτά το 4-3) τους πήραν στις καθυστερήσεις «την μπουκιά απ’ το στόμα»!

Κάπως έτσι, οι Βεστφαλοί έμειναν μεν αήττητοι για 22 αγωνιστικές, ωστόσο έδωσαν την ευκαιρία στη δεύτερη Μπάγερν (εφόσον περάσει το Σάββατο από τη Νυρεμβέργη) να μειώσει σε τρεις πόντους τη διαφορά από την κορυφή!