Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Καιρός ήταν, Λιλ!!

Καιρός ήταν, Λιλ!
Για την πρώτη της νίκη στο «Γκραντ Σταντ» αλλά και το πρώτο «τρίποντο» ύστερα από σερί έξι ματς.

Η Λιλ επικράτησε της Αζαξιό με σκορ 2-0, για την 8η αγωνιστική της Ligue 1, με τους Ρου (42’) και Μέντες (56’) να σκοράρουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στο υπ’ αριθμόν 2300 παιχνίδι της στο Championnat, που αποτελεί ρεκόρ, η Σοσό γνώρισε την εντός έδρας ήττα (1-0) από τη Ρεν, χάρη σε γκολ του Ερντίνγκ από το 7ο λεπτό.

Μεγάλη εντός έδρας ανατροπή για την Τουλούζ κόντρα στη Βαλενσιέν, παίρνοντας το βαθμό στο 90’ με γκολ του Ρεγκατέν, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Νωρίτερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί μέσα σε τέσσερα λεπτά με τους Καντίρ (12’) και Σάντσες (16’), με τον Μπεν Γιεντέρ να μειώνει στο 58’.

Την παράδοση που τη θέλει να μην χάνει από την Τρουά στην Κορσική, διατήρησε η Μπαστιά, νικώντας με σκορ 3-2, ενώ στα «τρίποντα» επέστρεψε η Ρεμς, συντρίβοντας τη Νις με 3-1.