Δευτέρα 19 Αυγούστου 2013

Με τον Μουρίνιο δεν φοβάται τίποτα!!

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στα πρώτα 45', η Τσέλσι επικράτησε με σκορ 2-0 της Χαλ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» κατά την επιστροφή του Ζοσέ Μουρίνιο στον πάγκο της.

Με τον Μουρίνιο δεν φοβάται τίποτα
Χωρίς να δυσκολευτεί σχεδόν καθόλου, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, η Τσέλσι πήρε το πρώτο της τρίποντο στην 22η Πρέμιερ Λιγκ με τον Ζοσέ Μουρίνιο να μένει ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του, που επικράτησαν των αντιπάλων τους με 2-0.

Το σκορ άνοιξε ο Όσκαρ στο 13’ μετά από πολύ όμορφη συνεργασία των Αζάρ και Ντε Μπρόυιν. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν πάρει ήδη κεφάλι στο σκορ 10 λεπτά νωρίτερα, αλλά ο ΜακΓκρέγκορ απέκρουσε το πέναλτι του Φρανκ Λάμπαρντ.

Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε, με το τελικό 2-0 να έρχεται έπειτα από υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Λάμπαρντ, που πήρε εκδίκηση από τον πορτέρο της Χαλ για το πέναλτι, στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του.